14
05
2024

Relacja z XVI Otwartych Mistrzostw Polski IAIDO 2024

W dniach 10-12 maja 2024 roku odbyły się XVI Otwarte Mistrzostwa Polski IAIDO. To wyjątkowe wydarzenie przyciągnęło zawodników i entuzjastów tej pięknej sztuki walki z całego kraju, oferując niezapomniane chwile pełne rywalizacji, pokazów i historycznych momentów.

Po raz pierwszy w historii polskiego IAIDO, komisja egzaminacyjna do 4 dan była w całości złożona z Polaków, w tym Sensei Piotra Bidzińskiego 6 dan iaido i Sensei Magdaleny Bidzińskiej 6 dan iaido, głównych instruktorów naszego klubu . To znaczące osiągnięcie świadczy o rosnącym poziomie i autorytecie polskich instruktorów na międzynarodowej scenie IAIDO. Uczestnicy egzaminów mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności przed rodzimymi mistrzami, co dodało temu wydarzeniu wyjątkowego charakteru.

Podczas mistrzostw miały miejsce również emocjonujące pokazy Sensei z 6 dan IAIDO zaprezentowali swoje umiejętności, precyzję i technikę, umożliwiając oglądającym lepsze zrozumienie subtelności i głębi IAIDO.

Zawodnicy rywalizowali w różnych kategoriach, prezentując swoje umiejętności i ducha walki. Każdy z nich dążył do osiągnięcia perfekcji i zdobycia mistrzowskiego tytułu, co zaowocowało wieloma emocjonującymi pojedynkami. Poziom zawodów był niezwykle wysoki, a uczestnicy wykazali się znakomitą techniką i determinacją.

XVI Otwarte Mistrzostwa Polski IAIDO były nie tylko okazją do rywalizacji, ale także miejscem spotkań, wymiany doświadczeń i budowania społeczności IAIDO w Polsce. Dzięki takim wydarzeniom IAIDO w naszym kraju nieustannie się rozwija, a poziom zawodników rośnie z roku na rok.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, organizatorom i sensei za stworzenie niezapomnianego wydarzenia, które na długo pozostanie w naszej pamięci. Już teraz czekamy na kolejne mistrzostwa i życzymy wszystkim dalszych sukcesów.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na treningi iaido w Gliwicach.
Spotkajmy się w dojo!