09
05
2024

Relacja z Seminarium iaido i egzaminy 5 kyu – 4 dan w Gliwicach 27-28 kwietnia 2024

W weekend, 27-28 kwietnia 2024 roku, odbyło się długo wyczekiwane seminarium IAIDO w Gliwicach, które zgromadziło entuzjastów sztuki miecza z Polski i Europy. Dwudniowe wydarzenie było nie tylko doskonałą okazją do pogłębienia swoich umiejętności, ale także do wzięcia udziału w egzaminach na stopnie kyu oraz 1-4 dan.

Seminarium poprowadzili instruktorzy z Polski, Włoch, Belgii, Czech i Słowacji, którzy przyjechali specjalnie, aby podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem. Wśród prowadzących znaleźli się:

Sensei Eugenio Marsilli (6 dan renshi)
Sensei Tomas Kyncl (6 dan renshi)
Sensei Marian Bartko (6 dan)
Sensei Piotr Bidziński (6 dan)
Sensei Jonathan Vandenbussche (6 dan)
Sensei Magdalena Bidzińska (6 dan)
Sensei Adriana Nagyova (5 dan)
Sensei Michał Knop (5 dan)
Sensei Radosław Januszkiewicz (5 dan)

 

W pierwszym dniu seminarium uczestnicy mieli okazję doskonalić podstawowe techniki IAIDO oraz poznać zaawansowane kata pod czujnym okiem doświadczonych sensei. Treningi były intensywne, a atmosfera pełna skupienia i zaangażowania. Każdy z uczestników mógł liczyć na indywidualne uwagi i korekty, co znacznie podnosiło poziom ćwiczeń.

Drugiego dnia, po intensywnych sesjach treningowych, odbyły się długo oczekiwane egzaminy na stopnie kyu oraz 1-4 dan. Emocje sięgały zenitu, gdy uczestnicy, po wielu godzinach treningów, stanęli przed komisją egzaminacyjną, aby zaprezentować swoje umiejętności. Dzięki wsparciu i motywacji ze strony instruktorów, wielu z nich z powodzeniem zdobyło nowe stopnie, co było uwieńczeniem ich ciężkiej pracy i poświęcenia. W Gliwicah mamy nowy 2 dan, 1 dan i nowe stopnie kyu, serdeczne gratulacje!

Seminarium IAIDO w Gliwicach to nie tylko okazja do nauki i doskonalenia technik, ale także miejsce, gdzie można było spotkać się z pasjonatami IAIDO z Polski i Europy, wymienić doświadczenia i nawiązać nowe przyjaźnie. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i ducha walki, a sensei za ich nieocenioną wiedzę i wsparcie.

Zapraszamy na kolejne seminaria IAIDO i życzymy wszystkim dalszych sukcesów na drodze miecza!
Spotkajmy się w dojo!