14
06
2024

Relacja z Kensei IAIDO Taikai w Pradze

W miniony weekend mieliśmy przyjemność uczestniczyć w prestiżowych zawodach Kensei Taikai, które odbyły się w pięknej Pradze. Atmosfera była niesamowita, a poziom rywalizacji bardzo wysoki.

Jest nam niezwykle miło podzielić się z Wami naszymi sukcesami z tego wydarzenia. W kategorii 1 dan Agata Stok z AZS Gliwce zdobyłą srebrny medal! 😄🥈 To dla nas ogromne wyróżnienie i dowód, że ciężka praca i treningi przynoszą efekty. Walka była zacięta, a przeciwnicy wymagający, ale udało się stanąć na podium i wrócić do domu z medalem.

To jednak nie koniec dobrych wieści! W rywalizacji drużynowej Agata wraz z drużyną ze Słowacji wywalczyła brązowy medal! 🥉 Ten sukces był wynikiem współpracy i determinacji całej drużyny. Każdy dał z siebie wszystko, a wynik jest tego najlepszym dowodem.

Sensei Magdalena Bidzińska, 6 dan iaido, pełniła ważną rolę w przygotowaniach przed zawodami Kensei Taikai. Prowadziła treningi, dzieląc się swoim bogatym doświadczeniem z adeptami iaido z Polski, Czech, Słowacji i Austrii. Jej wskazówki pomogły przygotowującym się iaidokom doskonalić swoje umiejętności.

Podczas zawodów Sensei Magdalena pełniła rolę sędziego (shinpan), dbając o sprawiedliwość i wysokie standardy rywalizacji. Miała również okazję zaprezentować swoje umiejętności techniczne podczas pokazu (enbu), występując razem z innymi mistrzami iaido: Sensei 6 dan z Czech, Słowacji i Bułgarii.

Te zawody na długo pozostaną w naszej pamięci i cieszymy się, że mogliśmy reprezentować nasz klub na tak prestiżowej imprezie i już nie możemy się doczekać kolejnych wyzwań.

Spotkajmy się w dojo!