13
10
2014

W Szczyrku nie tylko skaczą…

skocznia_szczyrk

Kiedy w sobotę 11.10.2014 na skoczni w Szczyrku odbywały się Letnie Mistrzostwa Polski w skokach narciarskich w sali nieopodal skoczni trwał staż iaido z Krzysztofem Górnickim 6 dan renshi.

szczyrk_grupowe

Mistrzosta Polski wygrał Piotr Żyła, a drugie miejsce zajął Kamil Stoch. Na trzecim miejscu uklasyfikował się Bartłomiej Kłusek. Skoczków mieliśmy okazję spotkać w czasie obiadu, ponieważ zatrzymali się w Centralnym Ośrodku Sportowym w Szczyrku w którym zakwaterowani byli także uczestnicy zgrupowania iaido.

keiko_szczyrk

Podczas treningów z Sensei Górnickim szlifowaliśmy Seitei Iai. Na tym zgrupowaniu dominowały zajęcia z bokken i interpretacje form iaido.

szczyrk_keiko

Wieczorem udaliśmy się na tradycyjne Sayonara Party w centrum Szczyrku, gdzie w doborowym towarzystwie, wspaniałym jedzniu i drinkach mieliśmy okazję dopingować naszych piłkarzy w meczu Polska – Niemcy. Jak pewnie wszyscy wiemy spotkanie zakończyło się zwycięstwem naszej reprezentacji 2:0.

krzysztof_gornicki

Pełni bojowego ducha kontynuowaliśmy nasze zamagania z japońskim mieczem w niedzielę. Po zakończeniu czterogodzinnego treningu i krótkich zakupach w uzdrowisku udaliśmy się w drogę powrotną do domu.

keiko2

To był naprawdę niezapomniany weekend w Beskidzie Żywieckim. Dziękujemy Klubowi Renshu Dojo z Bystrej i Sensei Krzysztofowi Górnickiemu za świetnie zorganizowane zgrupowanie.

Wszyskich pragnących studiować iaido, zapraszamy na cotygodniowe treningi w Gliwicach.