07
11
2023

Seminarium z Furuichi Sensei 8 dan iaido kyoshi – listopad 2023

Seminarium Iaido z Sensei Furuichi 8 dan Iaido Kyoshi było niezwykłym doświadczeniem, które pozostawiło głębokie wrażenie na wszystkich uczestnikach. Sensei Furuichi, ze swoim ogromnym doświadczeniem i umiejętnościami, przekazał nam nie tylko techniczne aspekty iaido, ale także idee tej japońskiej sztuki walki.

 

Seminarium rozpoczęło się od krótkiego powitania i ceremonii otwarcia, podczas której wszyscy uczestnicy z radością przywitali Sensei Furuichi. To był moment pełen skupienia i szacunku.

 

Podczas seminarium Sensei Furuichi przekazywał nam swoją wiedzę z pasją i cierpliwością. Każdy ruch, każda technika były dokładnie wyjaśnione i pokazane, a my mieliśmy okazję ćwiczyć pod jego czujnym okiem. To był czas wyzwań, ale także głębokiej nauki.

 

Sensei Furuichi uczył nas nie tylko jak wykonywać techniki, ale także jak kontrolować oddech, koncentrację i wewnętrzny spokój. Podkreślał, że iaido to nie tylko umiejętność posługiwania się mieczem, ale także rozwijanie ducha i charakteru. Jego wskazówki były głębokie i inspirujące – zostaną z nami na długo.

 

Dla najwyższych stopni seminarium było także okazją do poprowadzenia grupy podczas treningu. Sensei Piotr Bidziński 6 dan iaido i Sensei Magdalena Bidzińska 5 dan iaido z dojo AZS Gliwice otrzymali od Furuichi Sensei zaszczyt poprowadzenia grup treningowych. To było wyjątkowe doświadczenie, które pozwoliło nam wykazać się umiejętnościami w przekazywaniu wiedzy i prowadzeniu treningu. Dziękujemy Sensei za tę możliwość.

 

Na zakończenie seminarium odbyła się ceremonia zakończenia, podczas której wszyscy uczestnicy wykonali pokaz form iaido i podziękowali Sensei Furuichi za jego nauki i zaangażowanie.

 

Dziękujemy Sensei Furuichi za te niezwykłe dni pełne inspiracji. ありがとうございました 🙇🏻‍♀️